جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

رنگ درمانی چیست ؟

   

  کروموتراپی یا رنگ درمانی شیوه درمان بیماری‌ها توسط رنگ است. این روش درمانی به همراه سایر شیوه‌های درمان طبیعی همچون رژیم غذایی صحیح، استراحت کافی، ورزش، آساناهای یوگایی و غیره به عنوان یک درمان موثر و سودبخش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  بنابر گفته‌های کارورزان رنگ درمانی، علت بروز هر بیماری را می‌توان در فقدان رنگ خاصی در بدن جستجو کرد. رنگ درمانی با به کار بردن نور رنگی بر روی بدن به درمان بیماری‌های گوناگون می‌پردازد. رنگ درمانی شیوۀ درمانی محبوبی حتی در گذشته‌های دور بوده است. ٢۵٠٠ سال پیش، فیثاغورث از چراغ‌های رنگی برای اهداف درمانی استفاده می‌کرد و «تالارهای رنگی» برای درمان در مصر، چین و هندوستان قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفتند.
  پیشگام رنگ درمانی مدرن نیلز فینسن از دانمارک بود. بعد از کشف تأثیر ضد باکتریایی انرژی فرابنفش خوشیدی در سال ١٨٧٧، فینسن احتمال درمان زخم‌ها را با نور مرئی مورد بررسی قرار داد. در نهایت ، او از نور قرمز برای جلوگیری از تشکیل زخم‌های آبله استفاده کرد و در سال ١٨٩٦، موسسۀ نورشناسی (که حالا موسسۀ فینسن نام دارد و در کپنهاگ واقع شده است) را برای درمان سل تأسیس کرد. در سال ١٩٣٢، جرارد و هیسی، دو روانپزشک کالیفرنیایی، به طور علمی مشخص کردند که نور آبی دارای اثر آرام بخشی و نور قرمز دارای نیروی تحریک کنندگی بر بدن انسان می‌باشد.


  این مطلب تا کنون 87 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 13 دي 1394
  منبع
  برچسب ها : درمانی ,درمان ,استفاده ,فینسن ,مورد ,برای درمان ,استفاده قرار ,مورد استفاده ,
  رنگ درمانی چیست ؟

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 6 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر